Meslek Yazıları

Game Developer (Oyun Geliştiricisi) Nedir?

Game Developerlar oyunların fikir aşamasından yayınlanıncaya kadar olan tüm süreçlerde rol alıp, sürecin her anında aktif rol alması gereken kişilerdir. Genellikle yazılım ve tasarım gibi alanlarla ilgilenen oyun geliştiriciler, çoğunlukla oyun stüdyolarında çalışırlar.

Neden Game Developer (Oyun Geliştiricisi) İşe Almalısınız?

Game Developerlar oyun mekaniklerini tasarlayan kişilerdir ve bir oyun stüdyosunun temelini oluştururlar. Geliştirilen oyunlara doğrudan etki ettiği için tecrübeli ve yetkin kişiler sektörde fark yaratırlar. Aynı zamanda trendleri ve talepleri takip ederek şirketinizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olurlar.

Game Developerların (Oyun Geliştiricisi) Görevleri Nelerdir?

Game Developerlar, genellikle oyunun yazılım kısmı ile ilgilenir. Birçok farklı oyun türü olması nedeniyle uzmanlık alanları değişmektedir. Ancak temel olarak Oyun Geliştiricilerden beklenen görev ve sorumluluklar şöyle sıralanabilir;

  • Tasarım, ses efektleri, modelleme ve programlama gibi farklı alanlar hakkında bilgi sahibi olmak,
  • Yeni oyun teknolojilerini takip etmek ve hızla uyum sağlamak,
  • Analitik ve çözüm odaklı düşünmek,
  • Birçok farklı oyun türünü oynamak ya da takip etmek,
  • Araştırma ve geliştirme yapmak,
  • Farklı disiplinlere eğilmek ve gelişmek.

Antrasit HR Olarak Game Developer (Oyun Geliştiricisi) İşe Alım Sürecinde Size Nasıl Destek Olabiliriz?

Game Developerlar oyun geliştirme süreçlerinin amiral gemisi olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Şirketinizin sektörde rekabet edebilmesi ve başarıya ulaşması için yetenekli bir Game Developer’a ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Antrasit HR olarak biz de şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetkinlikte ve tecrübedeki Game Developerları sizlerle buluşturuyoruz.

Cv Gönder


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.