Meslek Yazıları

UI/UX Designer Nedir?

UX kavramı bir tasarımın işleyiş özelliklerini, hızını, teknolojik yeterliliğini içerik ve müşteri deneyimini merkeze alır. UI kavramı ise bir tasarımın dış görünüşünü yani arayüz özelliklerini kapsar. Estetik detaylar ve görünüme dair her şey UI ile ilgilidir. UX ve UI, isimlerini İngilizcedeki User Experience ve User Interface kelimelerinin baş harflerinden alırlar. UI/UX Designer ise bu kavramları kullanarak kullanıcıların deneyimini merkeze alır ve maksimum memnuniyetini sağlamak için çalışır.

UI - UX Designer nedir

UI – UX Designer nedir

Neden UI/UX Designer İşe Almalısınız?

UI/UX Designer, şirketinizin vizyonunu ve misyonunu en iyi şekilde anlayıp, hedef kitlenizin beklentisini analiz edip tasarımlarını ona göre yapar. Günümüzde rekabetin her alanda iyiden iyiye artığı herkes tarafında bilinmekte. O yüzden maksimum müşteri memnuniyeti rekabetin kilit noktalarından biridir. UI/UX Designer ile çalışmak size rakipleriniz arasında avantaj sağlayacaktır.

UI/UX Designer Görevleri Nelerdir?

UI/UX Designer’ın öncelikli görevi, tasarlanan ürünlerin şirket vizyonu çerçevesinde müşteri deneyimini artırmasıdır. Diğer başlıca görevleri ise şunlardır;

  • Kullanıcı gereksinimlerini ile hedeflerini tanımlamak,
  • Tasarım problemlerini tespit etmek ve çözüm önerileri sunmak,
  • Belirli tasarım projeleri için kullanıcı gereksinimlerini ortaya çıkarmak ve belgelemek,
  • İş hedefleriyle uyumlu davranışsal, sezgisel ve veri analizine dayalı deneyim veya tasarım önerileri ile A / B test fikirleri oluşturmak,
  • Tasarımların verimliliği ve etkinliğini değerlendirmek için yinelemeli kullanılabilirlik testleri uygulamak,
  • Araştırma, veri analizi, anket ve A / B test sonuçlarından elde edilen verileri analiz etmek,
  • Müşteri odaklı ürün, hizmet veya uygulamalar arasında fonksiyonel ve görsel tutarlılık sağlamak,
  • Yapılan iyileştirme ve değişikliklerin kullanıcıya nasıl yansıdığını izlemek ve değerlendirmek,
  • Yeni teknoloji ve trendleri yakından takip etmek,

Antrasit HR Olarak UI/UX Designer İşe Alım Sürecinde Size Nasıl Destek Olabiliriz?

Rekabetin artmasıyla kullanıcı deneyimini maksimize etmenin şirketlere getirdiği artılar azımsanmayacak kadar fazlalaştı. Küreselleşme ile birlikte müşterilerine en iyi hizmeti sunan şirketler her zaman daha yüksek karlılıkla çalışıyor. Biz de Antrasit HR olarak şirketinizin maksimum memnuniyet koşullarını sağlayabilmesi için ihtiyaç duyduğu alanında yetkin UI/UX Designerlarla sizleri buluşturuyoruz.

Cv Gönder


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.