Meslek Yazıları

Level Designer (Bölüm Tasarımcısı) Nedir?

Bölüm Tasarımcısı (Level Designer) oyunların her birinin sahip olduğu senaryo, kurallar, objeler gibi durumların yapımını ve düzenlenmesini sağlar. Bölüm Tasarımcıları; karakterler, odalar, karakterin etkileşime geçebileceği yerlerin konumunu belirlerler.

Level Designer Nedir?

Level Designer Nedir?

Neden Level Designer( Bölüm Tasarımcısı) İşe Almalısınız?

Level Designerlar geliştirilen oyunların belli bir senaryo üzerine aktarılmasını sağlar. Bu süreçlerin tamamında oyun geliştirme ekibi ile birlikte çalışır. Oyun içerisindeki bölümlerin tasarımı her oyuncu için oldukça önemlidir. Oynadıkça artan seviye oyuncuların oyuna olan bağlılığını artırır ve oyuncunun daha fazla oynamasını sağlar. Bu sebeple alanında yetkin bir Level Designer oyuncuların hislerine ve zevklerine hitap ederek geliştirilen oyunun daha çok oynanmasına yardımcı olur.

Level Designer (Bölüm Tasarımcısı) Görevleri Nelerdir?

Level Designerlar, genellikle oyunun kurgulanmasıyla uğraşırlar. Geliştirilen oyun türüne göre farklı senaryolar geliştirerek oyuncuyla oyun arasındaki bağın kurulmasını sağlar. Başlıca görevleri ise şunlardır;

  • Yaratıcı fikirlerle oyunları hikayeleştirmek,
  • Animasyon ve modelleme departmanları ile birlikte çalışmak,
  • Oyunda bulunacak olan görevleri ve bulmacaları kurgulamak,
  • İstenilen görüntü ve ses efektlerini düzenlemek,
  • Oyun akış çizelgeleri, ekran görüntüsü çekimlerini planlamak.

Antrasit HR Olarak Level Designer (Bölüm Tasarımcısı) İşe Alım Sürecinde Size Nasıl Destek Olabiliriz?

Level Designerlar geliştirilen oyunların oyuncular ile bir bağ kurmasını sağlayarak oyunun verimini artırır. Şirketinizin sektörde rekabet edebilmesi ve başarıya ulaşması için yetenekli bir Level Designer’a ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Antrasit HR olarak biz de şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetkinlikte ve tecrübedeki Level Designerları sizlerle buluşturuyoruz.

Cv Gönder


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.