İnsan Kaynakları Uzmanı

Insan Kaynakları Uzmanı

İnsan Kaynakları Uzmanı Nedir?

İnsan kaynakları uzmanları, insan kaynaklarının tüm yönleriyle eğitilmiştir, bu nedenle bir kuruluş içindeki personel sorunlarını ele almak, yeni yetenekleri işe almak ve işe almak ve eğitim ve şirkete katılmayı kolaylaştırmak için bilgi ve becerilerle donatılmıştır. Ancak, bir sebepten dolayı uzmandırlar – insan kaynaklarının belirli bir alanında uzmanlaşırlar ve kuruluşlarına fayda sağlamak için daha yüksek düzeyde teknik beceri ve uzmanlık bilgisi uygularlar.

İnsan Kaynakları Uzmanının İş Tanımları Nelerdir?

  • Risk yönetimi
  • Çalışan ve Çalışma İlişkileri
  • Eğitim ve Geliştirme
  • Toplam ödüller
  • İş Gücü Planlaması ve İş Akışı Analizi

 İnsan Kaynakları Uzmanı İşinize Ne Katar?

  1. İşi Büyütmek

Uzun vadeli iş hedefleriniz iddialı bir büyüme içeriyorsa, bu hedeflere ulaşmak için bir planınız var mı? Bir kişinin birincil işlevini ve birkaç işe alma görevini burada ve orada yerine getirmesi kolay olsa da, şirketin büyümesi, işe alma, işe alma, işe alma, beceri ve faydaları yönetme, eğitim ve diğer görevlere daha fazla zaman ayrılması gerektiği anlamına gelir. Bir İK profesyonelini işe almak, iş işlevlerinin uzmanlaşabileceği ve onları en iyi şekilde gerçekleştirenlere verileceği anlamına gelir. Kendini işine adamış bir İK profesyonelini işe almak için iyi bir kural, 30-50 çalışanı aşan büyümedir.

  1. Yetenek Çekme ve İşe Alma

İş için doğru kişiyi bulmak oldukça zor olabilir. İK’yı yöneten kişi, iş ilan panolarına bir ilan yerleştirmenin ötesinde, bireysel başvuru sahiplerini nitelendirmek için de zaman ayırmalıdır. Tek başına özgeçmişler arasında gezinmek , istihdam geçmişleri hakkında açıkça yalan söyleyenleri ayıklamak da dahil olmak üzere tam zamanlı bir iş olabilir . Plan şirketi hızlı bir şekilde büyütmekse, görüşme, tarama ve şirket kültürünüze en uygun olanı belirleme için de zaman ayrılmalıdır.

  1. Tutarlılık ve Organizasyon

Başarılı bir işletme, işe alma ve işten çıkarmadan araştırma ve geliştirmeye, müşteri hizmetlerine vb. kadar süreçlerinde tutarlılık gerektirir. Büyüyen herhangi bir işte, süreçlerin organize edilmesi ve belgelenmesi gereken bir dönüm noktası vardır. Bir insan kaynakları uzmanı, şirketi bir dava için riske atmadan işe alma politikaları, sosyal haklar, eğitim ve bir çalışanın nasıl işten çıkarılacağı gibi süreçlerin geliştirilmesine ve belgelenmesine yardımcı olacaktır.

  1. Yasal Uygunluk

Büyüyen bir işletmenin ihtiyaç duyduğu en son şey bir davadır. İK uzmanları işe alım, geçmiş kontrolleri, işten çıkarma ve diğer federal ve eyalet gereksinimleri sırasında yasal uyumun ayrıntılarını bilecektir. Bir çalışanı işe almamak veya terfi ettirmemek, işletmenin ayrımcılık durumunda tüm temellerini kapsamasını da gerektirir. İşletmede bu kurallar ve uyum konusunda uzmanlaşmış biri yoksa, dava açma riski bir gösteri durdurucu olabilir.

İnsan Kaynakları Uzmanı İşe Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Spesifik olun — Zorlayıcı bir iş tanımının nasıl yazılacağını bilmek, özel gereksinimlerinize uyan adayları belirlemeniz için size bir sıçrama tahtası sağlayabilir. İş tanımları, aradığınız tüm ilgili becerilere ve deneyime ilişkin bir genel bakış içermelidir. Rolün şirket içindeki en geniş sorumluluğunu, işlevini veya önceliğini sağlayın. İK rolünü dolduran kişi için beklentilerin bir özetini, acil ve uzun vadeli hedefleri dahil edin ve üstün performansı neyin oluşturduğunu tanımlayın. Adayın işin sorumluluklarını ve başarı kriterlerini anlaması için mümkün olduğunca açık olun.

Tavsiye alın — Profesyonel bağlantılarınız ve mevcut çalışanlarınız, başarılı İK profesyonelleri ararken değerli kaynaklardır. Gelecek vaat eden yeni işe alımlara yol açan tavsiyeler sağlayan çalışanlara hediye kartları veya ikramiyeler gibi teşvikler bile sunabilirsiniz.

Dengeli beceri grupları arayın- Bir insan kaynakları uzmanı, İK uzmanlığının yanı sıra olağanüstü yumuşak becerilere sahip olmalıdır. Bugün özellikle değerli olan, işbirlikçi yetenekler ve problem çözme yeteneğidir. Ayrıca, başkalarıyla iyi çalışma kapasitesi de dahil olmak üzere güçlü iletişim becerileri ve sosyal yardım seçimleri gibi çalışanlar için kafa karıştırıcı olabilecek İK konularını net bir şekilde açıklama da önemlidir.

Geleceğe göz kulak olun — Yapay zeka ve otomasyon gibi dönüştürücü teknolojiler, süreçleri değiştirirken ve özgeçmişleri tarama ve veri girişi gibi rutin sorumlulukları üstlenirken İK’yı yeniden şekillendiriyor. Bu dijital bozulma çağında size yardımcı olmak için teknoloji konusunda bilgili ve uyarlanabilir İK uzmanlarına ihtiyacınız olacak.

Antrasit HR Olarak İnsan Kaynakları Uzmanı Arayış Sürecinize Katkılarımız

Antrasit HR olarak uzmanlık alanımız olmasına istinaden; işletmenizin gereksinim duyduğu nicelik ve nitelikteki insan kaynakları uzmanlarıyla sizleri bir araya getiriyoruz. Alternatifler arasından iş-çalışan uygunluğu en yüksek adayı bulmak için size destek oluyoruz. İşe alım süreçlerinize ayırdığınız zaman, enerji maliyetlerinizi sıfıra indirgiyoruz.

Meslekler

Muhasebe Uzmanı

Muhasebe Uzmanı

Bir şirketin gerçekleştirdiği tüm finansal işlerini kontrol altına alan ve verileri kayıt altında tutan kişidir...

Detay Bilgi

İş geliştirme uzmanı

İş Geliştirme Uzmanı

Yeni pazarları, ürünleri, yatırım fırsatlarını araştıran; yeni teknoloji ve iş modellerini takip eden kişidir...

Detay Bilgi

İnsan kaynakları uzmanı

İnsan Kaynakları Uzmanı

Şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda, en uygun adayların belirlenmesinde ve işe alımından sorumlu kişidir...

Detay Bilgi

Finans uzmanı

Finans Uzmanı

Mali hedeflerin belirlenmesinden sorumlu ve bu hedefler doğrultusunda finansal modeller geliştiren kişidir...

Detay Bilgi

satın alma uzmanı

Satın Alma Uzmanı

Şirketin ihtiyacı olan ürün veya hizmetlerin piyasa araştırmalarını yapan, satın alma sürecini planlayan kişidir...

Detay Bilgi

Muhasebe uzmanı

Pazarlama Uzmanı

Çalıştığı şirketin ürün ve hizmetlerinin pazar paylarının arttırılması için yeni projeler hazırlayan kişidir...

Detay Bilgi

Yazılım uzmanı

Yazılım Mühendisi

Kullanıcıların belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda yazılım uygulaması tasarlayan ve geliştiren kişidir...

Detay Bilgi

İş analisti

İş Analisti

Kurumların var olan süreçlerinin iyileştirilmesi için gereklilikleri tespit eden ve yenilikçi çözümler sunan kişidir...

Detay Bilgi

E-ticaret uzmanı

E-Ticaret Uzmanı

Şirketlerin ürünlerinin web sitesinde yayınlanmasından, stok yönetiminden, pazarlamasından sorumlu kişidir...

Detay Bilgi

Üretim Planı Uzmanı

Üretim Planlama Uzmanı

Üretim süreçlerini takip eden, teslimat sürelerini üretimi düzenleyen ve stok planlamasını yapan kişidir...

Detay Bilgi